kid_shampoo-700x400Twoje dziecko nie lubi kąpieli? Ucieka przed wodą? Mycie głowy to istna mordęga? Już dziś możesz rozwiązać ten problem! Wystarczy, że kupisz szampon do włosów dla dzieci! Twoje dziecko będzie zachwycone i pokocha kąpiele. Nie wierzysz, że jest to możliwe? Przekonaj się sama, że cuda się zdarzają!

Charakterystyka kosmetyków dla dzieci

Kosmetykami dla dzieci określamy produkty przeznaczone dla maluchów poniżej 3 lat. W przepisach dotyczących kosmetyków nie istnieje osobna kategoria kosmetyków dla dzieci, która podlegałaby odrębnym przepisom, ale wszystkie kosmetyki muszą przejść ocenę bezpieczeństwa – tzw. safety assessment. Taki test uwzględnia:

 • cechy anatomii dziecka;
 • funkcjonowanie dziecięcej skóry;
 • specyficzne warunki, jakie panują na skórze dziecka.

Produkty do pielęgnacji dedykowane dzieciom nie posiadają substancji o wysokim stężeniu czystości, które nie przenikają przez bardzo cienki naskórek. Są też stabilne pod względem chemicznym i mikrobiologicznym. Kosmetyki dla dzieci, w tym szampony, nie zawierają substancji, które mogą uczulać bądź wywoływać podrażnienia. Mają w sobie za to bardzo często składniki łagodzące je, np.:

 • panthenol;
 • allanthoin;
 • INCI.

Produkty dla dzieci dzielimy na trzy kategorie:

 • myjące;
 • oczyszczająco-pielęgnacyjne;
 • pielęgnacyjne i ochronne.

Do pierwszej grupy zaliczamy interesujący nas produkt, czyli szampon do włosów dla dzieci. Warto powiedzieć o jednej rzeczy. Włosy dzieci i dorosłych mają taka samą strukturę, ale mimo to nie można myć głowy dziecka szamponem przeznaczonym dla osób dorosłych i na odwrót. Dlaczego? Otóż problem tkwi w skórze i jej odporności na kontakt z innymi substancjami. Dzieci nie stylizują włosów tak jak osoby dorosłe, więc nie potrzebują kosmetyków, które byłyby uzupełnione o dodatkowe składniki, które możemy spotkać w produktach dla dorosłych.

Szampon dla dzieci i pielęgnacja włosów – krótki instruktaż

Już wiesz, że skóra dziecka jest bardzo delikatna i należy na nią szczególnie uważać. Zatem najlepszy szampon dla dzieci to taki, który nie będzie jej podrażniać. Nie może też szczypać w oczy i co najważniejsze – dostarcza skórze i włosom składniki odżywcze.

Jak często myć włosy dziecku? Tak często na ile tego wymagają, ale nie więcej niż 3 razy w tygodniu (w przypadku małych dzieci – raz w tygodniu). Ponadto nie stosujemy odżywek, jedynym wyjątkiem są długie, bardzo splątane pasma. Jak najlepiej umyć włosy dziecku:

 • należy przed kąpielą rozczesać włosy;
 • najlepszym rozwiązaniem będzie rozcieńczenie wody z szamponem i naniesienie go na mokre włosy;
 • myjemy je wykonując delikatny masaż opuszkami palców;
 • spłukujemy szampon letnią wodą.

Wiesz już, jak powinnaś umyć włosy swojemu dziecku, a jak ma się sprawa z ich suszeniem? Nie suszymy ich suszarką – włosy dzieci bardzo szybko schną. Pamiętaj też, by nie trzeć ręcznikiem głowy – może to spowodować niepotrzebne podrażnienia i tak już wrażliwej skóry dziecka. Z tą wiedzą pielęgnacja włosów Twojego dziecka stanie się o wiele prostsza.

Jaki wybrać szampon dla dzieci?

Może to być trudny wybór ze względu na bardzo szeroką ofertę firm kosmetycznych. Ponadto szampony dziecięce zazwyczaj kolorowymi, bajkowymi opakowaniami. Już wiesz jaki powinien być, ale właśnie – który kupić? Będąc w sklepie zwróć uwagę na szampon Ultra Doux dla dzieci marki Garnier, a dokładniej na Szampon Jabłkowy. Spełnia wszystkie wymagania: nie podrażnia i jest delikatny. Ma formułę 2 w 1 – nie szczypie w oczy i ułatwia rozczesywanie. Bardzo ładnie się pieni, a także pachnie – dzięki połączeniu jabłka i kiwi. Nie zwlekaj i spraw przyjemność swojemu dziecku już dziś. A sobie przy okazji ułatw pielęgnację włosów swojej pociechy.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.