Ubranka dla dzieci to odwieczny dylemat rodziców. Z jednej strony dzieci szybko rosną i nie chcemy wydawać zbyt wiele na ich zakup, ale z drugiej nikt nie chciałby, aby jego dziecko nosiło gryzące ubranka, które się rozciągną po jednym praniu, stracą kolor lub będą zmechacone. Dlatego warto pomyśleć o ubrankach z wełny merynosów. Jak o nie dbać i czy będą nas służyć przez długi czas? O tym w dzisiejszym wpisie.

Ubranka dla dzieci z wełny merynosów to dobry i sprawdzony wybór. Przede wszystkim są miłe w dotyku i ciepłe w noszeniu. Mimo, że ubranka z wełny merino nie są grube, to świetnie spełniają swoją funkcję. Nie krępują ruchów dziecka i pozwalają skórze oddychać. Wełna merynosów może pochłonąć wilgoć w ilości do 35% jej własnej masy. Jeśli ciało dziecka się spoci, wełniane ubranie natychmiast odciągnie wilgoć od skóry. Woda przedostanie się pomiędzy łuskami włókien na zewnątrz i odparuje. Ciało pozostanie suche. W przypadku włókien bawełnianych lub sztucznych, nie da się tej wilgoci nie wyczuć. Brak termoizolacji sprawia, że robi nam się chłodno. Ubranka z wełny merynosów dla dziecka likwidują tę niedogodność.

Ubrania z wełny merino dla dzieci to dobry wybór bez względu na porę roku, choć nie da się ukryć, że największą popularnością cieszą się jesienią i zimą. Jednak wielu rodziców nie ma świadomości, że warto wybierać je także latem. Z jednej strony ze względu na łatwy proces odprowadzania wilgoci, a z drugiej – delikatne i miękkie ubranka latem będą chłodzić, a zimą przyjemnie grzać. Dlatego dzieci mogą je nosić o każdej porze roku.

Ubranka z wełny merino nie wymagają tak częstego prania, jak bawełniana odzież. Jednak są wrażliwsze, dlatego warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi ich prania, przechowywania oraz suszenia:

1. Pranie delikatne

Ubrania z wełny merino najlepiej prać ręcznie, w letniej wodzie (maksymalnie 30 stopni Celsjusza). Można je także wyprać w pralce, o ile zastosujemy specjalny program do delikatnego prania wełny, odwirowując z maksymalną prędkością do 800 obrotów na minutę. Przed rozpoczęciem prania należy pozapinać wszystkie guziki i zamki, a ubranka przewrócić na lewą stronę. Pierzemy używając środków przeznaczonych do tkanin delikatnych, wełny lub specjalnych detergentów do wełny. Wełna merino potrzebuje delikatnego traktowania, dlatego ubranka delikatnie ugniatamy. Mokrych rzeczy nie wyżymamy, najlepiej jest je delikatnie odcisnąć.

W przypadku wełny merino nie stosujemy suszenia na kaloryferze. Przez to ubranka mogą stać się twarde i nieprzyjemne w dotyku. Tak samo wygląda kwestia elektrycznych suszarek. Wysoka temperatura sprawia, że delikatne włókna mogą się łatwo sfilcować. Najbardziej odpowiednie będzie suszenie na płasko, np.: na rozłożonym ręczniku. Suche ubranka można delikatnie przeprasować, uważając, by za bardzo nie zgniatać włókien.

2. Jak poradzić sobie z plamami?

Plamy są problemem, z którym mierzą się wszyscy rodzice. Poplamione ubranko z wełny merynosów można uratować sypiąc na nie zwykły talk. Pozostawić na chwilę, po czym należy plamę energicznie wyszczotkować. Jeśli plama jest świeża wystarczy spłukać ją bardzo zimną wodą, a na ewentualne pozostałe zabrudzenia nałożyć papkę z mąki ziemniaczanej i łyżki octu. Po paru minutach wypłukać. Chemiczne wybielacze mogą zniszczyć ubranko, a babcine sposoby nie naruszają delikatnej struktury wełny.

3. Przechowywanie

Ze względu na fakt, że ubranka z wełny merino są całoroczne, to nie wymagają specjalnego przechowywania i zabezpieczania przed kilkumiesięcznym odpoczynkiem. Wyprane i wysuszone mogą spokojnie powędrować na półkę z innymi, dziecięcymi ubrankami. Jedynym zabezpieczeniem może być ochrona przed molami. Do wyboru jest wiele naturalnych i bezpiecznych środków, które odstraszają nieproszonych gości. Warto zaopatrzyć się w woreczki z lawendą, które pomogą w walce z molami. Podobne, odstraszające zastosowanie mają także suche skórki pomarańczowe lub goździki. Ulubione ubranka można zawinąć w pergamin i włożyć do szczelnie zamykanego, foliowego woreczka, aby na dłużej zachować ich właściwości.

Warto rozważyć zakup ubranek dla dzieci z wełny merynosów. Sprawdzą się one o każdej porze roku, a doskonała jakość i naturalne włókno na pewno zostaną docenione przez dzieci, które ubranka będą nosić. Wszystkie maluchy będą z nich miały wiele pożytku, bo przy odpowiedniej pielęgnacji nawet po kilku latach noszenia wyglądają jak nowe.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.