„Brzydkie kaczątko” to piękna opowieść o losach malutkiego ptaka. Została na pisana przez Hansa Christiana Andersena –autora wielu baśni. Tytułowe brzydkie kaczątko wykluwa się z jajka w rodzinie kaczuszek, jednak od samego początku różni się od pozostałego rodzeństwa. Nie jest przez ro akceptowane przez matkę, braci i inne zwierzęta, które prowadza spokojne życie na podwórku. Kaczątko jest większe i brzydsze, od razu widać, że nie pasuje do reszty kaczuszek. Kaczątko czując się odrzucone bardzo cierpiało. Postanowiło opuścić swoją rodzinę. Na swojej drodze czekało na nie wiele niebezpieczeństw. Z powodu jego wyglądu nawet ludzie sprawiali mu przykrość. Długo szukało swojego szczęścia i miejsca na ziemi, Historia skończyła się jednak szczęśliwie. Brzydkie kaczątko okazało się być pięknym łabędziem, który budził podziw wszystkich zwierząt. Zostaje przyjęte do nowej łabędziej rodziny, gdzie czuł się kochany i szczęśliwy.

Baśń o brzydkim kaczątku porusza nawet zatwardziałe serca. Każdy czytelnik z niecierpliwością czeka na kolejne przygody i ma nadzieje, że losy małego ptaszka potoczą się szczęśliwie. Oprócz wzruszenia możemy się wiele nauczyć. W realnym życiu często dzieje się podobnie jak w życiu brzydkiego kaczątka. Zostało odrzucone z powodu swojego wyglądu, a nie za to jakie jest naprawdę i co kryje jego wnętrze. Podobnie jak zwierzęta w zagrodzie oceniają się pochopnie, biorąc pod uwagę tylko to co na zewnątrz. Każdy powinien wiedzieć, że wnętrze człowieka jest najważniejsze . Losy brzydkiego kaczątka doskonale ukazują, to że nie wygląd świadczy o człowieku, tylko to jak się zachowuje.

Baśń Andersena jest godna przeczytania, dotyka uniwersalnych problemów, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Każdy powinien poznać historię brzydkiego kaczątka, które zmieniło się w pięknego łabędzia i zastanowić się nad losem tych, którzy są dyskryminowani z powodu swojego wyglądu, bo przecież inny nie znaczy gorszy.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.