Pewnego dnia siostry postanowiły zastanowić się nad listą gości. Zostały już tylko dwa i pół tygodnia do zaślubin, a zaproszenia były jeszcze nie rozesłane. Musiały się pospieszyć, aby wszystkie zdarzyły dotrzeć. Lista gości od elfów została już im dostarczona kilka dni temu.

Najpierw dokładnie przeanalizowały listę gości przesłaną od elfów. Ułatwiało to sprawę, ponieważ okazało się, że do wielu gości z listy one również chciały wysłać zaproszenia. Musiały dopisać tylko kilka osób. Na początek dopisały czarodziei Armana, Guciana i Zeltiana. Następnie szybko dopisały centaura Zordixa z innymi centaurami. Zaprzyjaźnione zwierzęta zamieszkujące dżungle też wpisały na listę. Postanowiły, że zaproszenie wyślą również do Twierdzy Krasnali dla króla Huno i jego małżonki Nimy. Pomimo, iż zostali oni zaproszeni osobiście na pewno będzie im miło, gdy dostaną dodatkowo oficjalne zaproszenie.

Kiedyś miały przyjemność poznać druida Medylosa, który udzielił siostrom wielu bardzo dobrych wskazówek odnośnie magii. Był to bardzo uzdolniony druid. Posiadał ogromną wiedzę o gwiazdach, przyrodzie, runach i mocy. Traktowały go jak przyjaciela, wiec jego również postanowiły zaprosić. Koniecznie należało zaprosić Mantykory, które zamieszkiwały odległą wyspę na którą kiedyś przypadkiem trafiły, ponieważ zabłądziły wracając do domu. Miały one głowę człowieka, ciało lwa i ogon skorpiona, który był zakończony zabójczym żądłem. Pomimo, że należały do niebezpiecznych stworzeń, to czarownicom okazały wiele dobroci i pomogły w powrocie do domu. Cieszyły się, że dzięki temu przyjęciu będą mieć okazję spotkać wiele znajomych, których dawno nie widziały.

W pewnej chwili Melania posmutniała i rzekła:
– Bardzo bym chciała, aby w tak ważnym dla mnie dniu uczestniczyła również Germania. Jak sadzicie czy jej również wyślemy zaproszenie?
Stefania i Lucjana obawiały się tego momentu, dlatego wcześniej nie poruszały tego tematu. Również bardzo chciały, aby Germania przybyła na uroczystość jednak obawiały się, że może ją zniszczyć. Po jej ostatnim zachowaniu nie wiedziały czego mogą się po niej spodziewać. Siostry długo rozmawiały na ten temat nie mając pojęcia co zrobić. Analizowały wszystkie za i przeciw. Sadziły, że jeśli Germania chciałaby mieć z nimi jakikolwiek kontakt to by je odwiedziła bądź przekazała jakaś wiadomość. A ona już tak długi czas się nie odzywała. W końcu uznały, że lepiej nie zapraszać Germanii, aby ten najwspanialszy dzień Melanii przebiegł bez żadnych zakłóceń.

Wpisały jeszcze kilka osób na listę gości i uznały, że jest ona zakończona. Szybko sporządziły eleganckie zaproszenia. Każde z nich posypały odrobiną złotego pyłku, który zrobiły ze złota otrzymanego od krasnoludów. Miały go wystarczająco dużo wiec mogły sobie na to pozwolić, bez obaw, że dla nich zabraknie. Zaproszenia wyglądały cudownie. Poprosiły kilka papug o rozniesienie zaproszeń do adresatów. Choć zmęczone to były zadowolone, że mają to zadanie już z głowy.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.