Germanii nie było już blisko sześć miesięcy. Melania, Stefania i Lucjana pogodziły się z jej zniknięciem i znowu zaczęły żyć własnym życiem. W szczególności zaprzyjaźniły się z nowymi sąsiadami Armanem, Gucianem i Zeltianem. Spotykali się prawie codziennie wymyślając nowe zabawy i psoty. Pomimo czasu wesoło spędzonego trzem siostrom nadal brakowało Germanii.

Pewnego dnia Melania, Stefania i Lucjana postanowiły przyrządzić trudny do sporządzenia Eliksir Znalazcy. Zastosowanie tego eliksiru było proste – wskazywał obecne miejsce poszukiwanego przedmiotu. Czarownice nie miały pewności czy na istotę magiczną również zadziała. Postanowiły jednak tą szanse wykorzystać. Eliksir Znalazcy był bardzo trudny do przyrządzenia. Do przygotowania eliksiru potrzebnych było wiele składników takich jak: sproszkowany ogon jaszczurki, 3 listki mandragory, 2 suszone figi, 2 korzonki stokrotek oraz mucha siatkoskrzydła. Czarownice nie posiadały wszystkich składników. Brakowało im tych najbardziej trudnych do zdobycia czyli: muchy siatkoskrzydłej i listków mandragory. Te dwa składniki mogły zdobyć wyruszając w daleką drogę na Górę Smoczków. Niewiele zastanawiając się siostry zapakowały najbardziej potrzebne rzeczy. Wskoczyły na miotły i już ich nie było.

Leciały przez lasy, doliny i jeziora. Gdy w końcu udało im się dolecieć na Górę Smoczków były wycieńczone ze zmęczenia. Góra była ogromna, a znalezienie składników wydawało się wręcz nie możliwe. Od razu rozpoczęły poszukiwania, aby nie tracić czasu. Po wielogodzinnych poszukiwaniach na swej drodze spotkały hienę. Na początku hiena nie była chętna by im pomoc. Jednak gdy zobaczyła, że są to czarownice postanowiła zmienić swoje nastawienie. Szybko wskazała im prawidłowe miejsce potrzebnych składników. Dzięki tym wskazówkom siostry bez problemu odnalazły składniki. Zadowolone trzy czarownice wyruszyły w podróż powrotną. Gdy dotarły do domu od razu wzięły się do przyrządzania eliksiru. Zaczęły od rozpalenia ognia, a następnie zawiesiły nad nim kociołek. Rozpoczęły wielkie przyrządzanie, które nie mało czasu zajmowało. Eliksir Znalazcy bulgotał i kipiał. Aż w końcu po kilku godzinach był gotowy do użycia. Rozłożyły na stole mapę i położyły na niej przedmiot należący do Germanii – but. Następnie do buta wlały eliksir z niecierpliwością oczekując rezultatów. Minęło kilka minut, a but nawet nie drgnął. I gdy czarownice zrezygnowane miały odejść nagle powoli poruszył się. But spacerował po mapie, a siostry patrzyły jak zahipnotyzowane. Aż wreszcie but stanął w miejscu. Według mapy Germania znajdowała się w odległym Królestwie Goblinów.

Trzy siostry były bardzo szczęśliwe. Z radości odtańczyły taniec szczęścia. Nie mogły doczekać się chwili, aż opowiedzą o wszystkim Armanowi, Gucianowi i Zeltianowi. Liczyły na to, że oni również wyruszą z nimi w tą podróż. Były przekonane, że odnajdą zaginioną siostrę, która powróci z nimi do domu. Postanowiły położyć się i odpocząć, aby od rana rozpocząć niezbędne przygotowania i najszybciej wyruszyć na poszukiwanie Germanii.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.