Na naukę języka obcego nigdy nie jest za późno, jednak im wcześniej zaczniemy, tym lepiej. Dlatego warto pomyśleć o edukacji dziecka już w najmłodszych latach i rozważyć zapisanie go do szkoły językowej.

Metody nauki języka angielskiego dla najmłodszych

Jedną z najpopularniejszych sposobów na naukę języka dzieci jest metoda Helen Doron, zwana również „metodą naturalną”. Mogą z niej skorzystać zarówno trzymiesięczne niemowlęta, jak i dzieci do 14 roku życia. Polega ona na nauce przez zabawę. Dzieci pod przewodnictwem lektora, który mówi jedynie w języku angielskim, bawią się, śpiewają, gimnastykują i tańczą. Nie ma więc mowy o nudnym wkuwaniu słówek na pamięć. Zamiast tego dzieci na przykład rzucają piłką w różne przedmioty, aby dowiedzieć się, jak nazywają się one po angielsku lub śpiewając piosenkę o zwierzątkach, wydają z siebie naśladujące je dźwięki, a lektor wymawia ich angielską nazwę. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod, a do tego niesie wiele radości. Równie popularna jest metoda Musical Babies, która adresowana jest dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat. Podobnie, jak metoda Helen Doron, uczy przez zabawę i muzykę. Według twórczyni tego sposobu muzyka kreuje poczucie rytmu, które w dużym stopniu ułatwia naukę słówek i intonacji.

Nie tylko dla dzieci

Nie ulega wątpliwości, że znajomość języka angielskiego we współczesnym świecie jest niemal obowiązkowa. Warto więc także zastanowić się nad swoją edukacją. Szkoły języka angielskiegooferują atrakcyjne kursy dla grup w każdym wieku. Dzięki temu, że grupy zajęciowe są niewielkie, lektor każdemu z osobna może poświecić czas, a zajęcia toczą się w tempie dostosowanym do każdego ucznia. Ważne jest jednak, aby uczyć się systematycznie również w domu. Można to robić poprzez oglądanie anglojęzycznych filmów bez lektora, słuchanie i tłumaczenie tekstów ulubionych piosenek czy czytając książki w języku angielskim. Nauka nie zawsze musi oznaczać zapamiętywanie słówek i zasad gramatycznych. Może być także przyjemna.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.