Zdrowie dziecka jest dla każdego rodzica najważniejsze. Stajemy na głowie, by nasze dzieci zdrowo i harmonijnie się rozwijały, dlatego często chcemy wspomóc ich rozwój dodatkowym zastrzykiem witamin. W takiej sytuacji pojawia się pytanie, jaki zestaw dla dzieci wybrać, dlatego chcemy podsunąć kilka czynników, które powinniśmy brać pod uwagę.

Dlaczego podawać dziecku witaminy?

Pierwsze pytanie, jakie powinniśmy sobie zadać jest związane z powodem, dla którego chcemy podać dziecku witaminy. Jeśli wiemy, że dziecko je mało produktów pochodzenia morskiego, czyli np. ryb lub innych owoców morza, to zdecydowanie powinniśmy zadbać o suplementację witaminy D np. podając tran dla dzieci. Witamina D jest niezbędna w okresie dzieciństwa, odpowiedzialna za rozwój zdrowych kości i zębów, a także odporność.

Jeśli Twoje dziecko jest nerwowe, szybko się dekoncentruje i miewa kłopoty z zapamiętywaniem, to znak, że powinieneś mu podać witaminy z grupy B. To one mają istotny wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego, czyli m.in. pamięć i koncentrację.

Ogólne uzupełnienie niedoborów

Może być również tak, że nie widzisz jakichś konkretnych powodów, dla których chciałbyś podać dziecku witaminy, ale jednak martwisz się, że jego dieta zawiera za mało warzyw i owoców. Wówczas, aby zawczasu uniknąć niedoborów witaminowych warto sięgnąć po kompleksowy zestaw witamin dla dzieci. Będą w nim zawarte wszystkie konieczne w okresie wzrostu witaminy, a ich dawki i kompozycja będą dostosowane do wieku dziecka i pomogą uzupełnić ewentualne braki.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.