Kiedy mały człowiek pojawia się na świecie, całe życie wywraca się do góry nogami. To czas, kiedy należy przewartościować bardzo wiele swoich przekonań i przeanalizować wiele zachowań i przyzwyczajeń. Wielkie zmiany pojawiają się także w sferze finansowej. Maluch oznacza zwiększone wydatki – w końcu teraz budżet domowy dzieli się na troje, a nie na dwoje. Dla wielu młodych rodziców to nie jest czas, by zacząć troszczyć się o przyszłość… a może jednak?

Polisa dla dziecka – czy to ma sens?

Rodzice często zastanawiają się, jakie rozwiązanie wybrać. Co będzie najlepszym sposobem na zabezpieczenie przyszłości dziecka? Cóż, nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać. Wiele osób myśli, że odkładanie do przysłowiowej skarpety jest najlepszą opcją, ponieważ ma się większą kontrolę nad odłożonymi pieniędzmi. Z jednej strony tak, z drugiej jednak takie pieniądze zawsze kuszą, by po nie sięgnąć.

Polisa na życie dla dziecka jest ubezpieczeniem na wypadek nieszczęśliwych wydarzeń. Dzięki niej dziecko ma zapewnioną przyszłość w razie śmierci czy choroby rodzica. To bardzo ważne. Po drugie warto wiedzieć, że suma wypłacana z polisy nie jest równa temu, co zostało wpłacone. Tak naprawdę najczęściej kwota jest wyższa, ponieważ ubezpieczyciele proponują odsetki i premie roczne i końcowe. To naprawdę dobre rozwiązanie, które daje wiele możliwości. Polisa na życie dla dziecka może więc okazać się znacznie korzystniejsza pod względem finansowym niż odkładanie na kontach oszczędnościowych czy lokatach, których oprocentowanie ostatnio nie należy do najwyższych.

Polisa na życie dla dziecka czy polisa posagowa

Wielu rodziców decyduje się na założenie polisy na życie, w której osobą uposażoną jest dziecko. Takie rozwiązanie chroni przyszłość finansową malucha w momencie śmierci któregoś z rodziców. W tym najgorszym z możliwych scenariuszy dziecko otrzymuje wsparcie finansowe, dzięki któremu może zrealizować swoje cele – zdobyć wykształcenie, kupić mieszkanie, spełnić swoje marzenia mimo ciężkiej sytuacji rodzinnej.

Jednakże istnieje także inne rozwiązanie, które sprawdza się jako zabezpieczenie przyszłości dziecka. Jest to polisa oszczędnościowa, czyli polisa posagowa. W jej ramach po pewnym czasie młody człowiek uzyska wpłaconą przez rodziców kwotę i będzie mógł ją wykorzystać na dowolny cel. Co ważne, jest to zarówno polisa oszczędnościowa, jak i polisa na życie dla dziecka. Co to oznacza?

W razie śmierci rodzica dziecko otrzymuje rentę, która jest wypłacana co miesiąc. W niektórych przypadkach, gdy rodzic nie jest zdolny z jakiegoś powodu do płacenia składek, to ubezpieczyciel przejmuje ten obowiązek, a ubezpieczone dziecko dostaje kwotę zagwarantowaną w umowie w zaplanowanym wcześniej czasie.

Kiedy zacząć odkładać na przyszłość dziecka?

Wydaje ci się, że na to jest jeszcze za wcześnie? Nic bardziej mylnego! Na oszczędzanie nie może być „za wcześnie”. Kiedy tylko maluch złapie pierwszy oddech (no, może chwilę później, jak emocje opadną), możesz zacząć myśleć o jego przyszłości. W końcu im wcześniej zaczniesz, tym większą kwotę uda ci się uskładać.

Polisa na życie dla dziecka założona odpowiednio wcześnie może zebrać naprawdę sporą sumę. W końcu nawet niewielkie kwoty, ale odkładane regularnie przez 18 lat mogą stworzyć bardzo dużą sumę. Tak dużą, że będzie to pokaźny wkład własny do mieszkania lub środki wystarczające, by utrzymać się w czasie studiów na prestiżowej uczelni!

Na oszczędzanie nie może też być za późno. Nic straconego, nawet jeśli masz już w domu licealistę. W końcu w ciągu kilku lat szkoły i studiów zdążysz odłożyć naprawdę sporo, na tyle, by dla dziecka była to miękka poduszka finansowa zabezpieczająca jego przyszłość.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.