Śmiech to zdrowie, a dobry żart tynfa wart. Oba przysłowia niosą ze sobą wiele prawdy, dlatego warto się śmiać. Nie od dziś wiadomo, że dobry żart potrafi rozbawić nawet największego ponuraka. Niektóre dowcipy to już klasyka, niektóre nie do końca wydają nam się śmieszne, a jeszcze innych przecież w ogóle nie znamy. Gdzie więc szukać inspiracji i nowych kawałów, które rozbawią nas do łez? Dlaczego śmiech jest taki ważny i jaki niesie ze sobą korzyści?

Śmiech to zdrowie!

Dlaczego? Jest przynajmniej osiem przykładów, które udowadniają prawdziwość tego stwierdzenia. Badanie udowadniają, że śmiech przede wszystkim poprawia nasze samopoczucie. Uśmiechanie się nawet do samego siebie działa trochę jak włącznik dobrego humoru. Ponadto redukuje stres (szczególnie uśmiech angażujący mięśnie wokół oczu). Ludzki mózg odróżnia śmiech szczery od tego symulowanego. O ile ten symulowany też potrafi zdziałać cuda, o tyle ten prawdziwy przynosi dużo lepsze efekty. Z czysto fizycznego punktu widzenia śmianie się dotlenia nasz organizm, dzięki czemu pooprawia krążenie krwi i poprawia pracę serca, płuc i mięśni. Posiada także działanie przeciwbólowe – śmiech pobudza bowiem nasz organizm do produkcji naturalnych środków przeciwbólowych i świetnie działa na rozkurczanie mięśni szczególnie w przypadku chorób mięśniowych. Ważne jest również, że negatywne myślenie powoduje powstawanie w organizmie negatywnych reakcji chemicznych, które źle wpływają na nasze zdrowie. Dzięki śmianiu się, które powoduje produkcję endorfin, w organizmie wytwarzają się aktywne komórki odpornościowe. Co ciekawe śmiech może chronić także przed zawałem serca oraz… poprawia pamięć oraz zdolności poznawcze. Świetnie sprawdza się także w leczeniu depresji. Działa przecież jak włącznik dobrego humoru!

Śmiejmy się z dobrych żartów

Ludzie śmieją się z różnych powodów i w różnych sytuacjach. Niektórych bawią czarne komedie, innych kabarety itd. Niektórzy natomiast spędzają cały wolny czas z ludźmi, którzy potrafią ich rozbawić i z którymi wciąż się śmieją. Naukowcy twierdzą, że 30 minut aktywności fizycznej i 15 minut śmiechu dziennie to przepisa na zdrowie, długowieczność i dobre samopoczucie. Dlatego właśnie, w przypadku gdy w ciągu dnia nie wydarzy się nic, co skutecznie nas rozbawi, warto wieczorem obejrzeć dobry film bądź przeczytać śmieszną książkę, np. Dowcipy dla Dorosłych. Takich książek jest na rynku bardzo wiele, dlatego warto poszukać takiej, która szczególnie nas rozbawi i trafi w nasze gusta.

Dziel się zdrowiem z innymi!

Czytanie książek z dowcipami i poznawanie nowych żartów to także świetna okazja, aby zabłysnąć w towarzystwie. Opowiadając dobre żarty, nie tylko staniesz się duszą towarzystwa, ale także podzielisz się zdrowiem ze swoimi znajomymi, poprawisz im humor. A jak już wiadomo – działa to w dwie strony. Pamiętaj także, że im częściej i im więcej się śmiejesz, tym bardziej jesteś odbierany jako osoba sympatyczna i radosna. Ludzie będą chcieli przebywać w Twoim otoczeniu, bowiem będą czuli się dobrze w Twoim towarzystwie. Warto także wiedzieć, że można trenować śmiech. Otaczaj się więc przedmiotami, które wywołują Twój uśmiech (np. zdjęcie na biurku w pracy itp.), otaczaj się ludźmi, którzy Cię rozbawiają. I zawsze miej pod ręką książeczkę z dowcipami, która w każdej chwili spowoduje, że poczujesz się lepiej.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.